Stany nieustalone

Życie… nie mówcie mi o życiu

Wolność (słowa) w Niemczech

Posted by Tomasz Płókarz w dniu 11 Grudzień, 2006

Prezydent Iranu, znany z wrogiego stosunku do Izraela, postanowił zwołać konferencję naukową na temat Holokaustu. Informuje o tym Interia (za PAP):

Otwierając konferencję szef instytutu Rasul Musawi powiedział, że celem dyskusji nie jest „ani zaprzeczenie, ani udowodnienie holokaustu”. – Chcemy tylko zapewnić badaczom właściwą atmosferę naukową, aby mogli swobodnie przedstawić swe opinie w tej kwestii historycznej – podkreślił. Zjazd pozwoli na omówienie – jak to ujął – „zagadnień” na temat holokaustu z dala od zachodnich tabu i restrykcji narzuconych naukowcom w Europie.

Co ciekawe, powyższa wypowiedź zupełnie blisko ociera się o zdrowy rozsądek, gdy wyrwać ją z kontekstu.

Podczas konferencji przewidziano wystąpienie irańskiego ministra spraw zagranicznych Manuszehra Mottakiego, który ma odczytać referat prezydenta Ahmadineżada. Irański przywódca wielokrotnie umniejszał znaczenie zagłady Żydów w Europie twierdząc, że służy ona usprawiedliwieniu powołania państwa żydowskiego na Bliskim Wschodzie kosztem terenów palestyńskich. Pogląd ten jest też powszechny wśród irańskich radykałów.

Teherańską konferencję potępiły Niemcy, gdzie zaprzeczanie holokaustowi – tak jak m.in. w Izraelu i USA – jest sprzeczne z prawem. Niemieckie władze nakazały też byłemu przewodniczącemu neofaszystowskiej partii NPD Guentherowi Deckertowi oddanie paszportu, aby uniemożliwić mu wyjazd na konferencję. (podkreślenie moje – TP)

I tak wygląda wolność w Niemczech. Policja Myśli, Ministerstwo Prawdy. Można by to wyśmiać i nazwać po prostu głupotą, ale nie: moim zdaniem jest to niebezpieczne przeciąganie struny. Ta struna kiedyś może pęknąć.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: