Stany nieustalone

Życie… nie mówcie mi o życiu

Proroctwa się sprawdzają

Posted by Tomasz Płókarz w dniu 27 Wrzesień, 2006

Tylko dwa przykłady zacytuję, choć oczywiście pełne napięcia oczekiwanie na kontratak razwiedki było obecne po mojej stronie sceny politycznej już od paru ładnych miesięcy.

Dariusz Kos, 25 września:

Nieubłaganie zbliża się 30 września. Już tylko 5 dni do soboty – ostatniego dnia września, a cały tydzień do poniedziałku 2 października. To jedne z najważniejszych dni w polskiej polityce. Wtedy, zgodnie z ustawami, zakończą swój żywot WSI. Zakończyć będzie też musiała działalność Komisja Weryfikacyjna, a co za tym idzie Antoni Macierewicz przedłożony Sejmowi obszerne raporty o wszystkim czego weryfikatorzy dowiedzieli się o przestępczej i nieuprawnionej działalności razwiedki, jak zwie ich Stanisław Michalkiewicz. Dlaczego o tym teraz piszę? Bo tak jakoś się dziwnie składało, że im bliżej było do końca września tym coraz głośniej rozrabiał Lepper. Pod koniec z kolei września Trybunał Konstytucyjny zdecydował się dokonać zamachu stanu ograniczając, a wręcz nawet likwidując nadane Konstytucją RP uprawnienia kontrolne parlamentu. Z kolei Platforma Obywatelska na 7 października, a więc na tydzień po zakończeniu likwidacji WSI postanowiła urządzić antyrządową demonstrację.

Niespotykany zbieg niespotykanie dziwnych przypadków, jak na koniec września.

Stanisław Michalkiewicz, 26 września:

Oto pan Andrzej Lepper, nie wiadomo, czy z własnej inicjatywy, czy na rozkaz swoich przełożonych z razwiedki, sprowokował premiera do wyciśnięcia go z rządowej koalicji, wskutek czego w Sejmie rząd znowu nie ma większości. W takiej sytuacji możliwe są dwa wyjścia: albo samorozwiązanie Sejmu i przyspieszone wybory, albo tzw. konstruktywne votum nieufności, tzn. obalenie rządu premiera Kaczyńskiego i natychmiastowe utworzenie nowego rządu np. z premierem Rokitą, wicepremierem Szmajdzińskim, wicepremierem Lepperem i wicepremierem Pawlakiem.
Taki rząd natychmiast przepędziłby z państwowych posad wszystkich mianowańców obecnego rządu, a następnie pouchylałby wszystkie ustawy, uchwalone z inicjatywy obecnego rządu. Oczywiście nie zrobiłby tego sam, tylko przy pomocy Trybunału Konstytucyjnego, który wprawdzie jest niezawisły, ale tylko w tym sensie, że jeszcze nie wisi.

Od jakiegoś czasu robiło się coraz gęściej. No i w końcu pieprznęło.

Gazeta.pl, 27 września:

Marek Sawicki z PSL powiedział rano w Sejmie, że PSL poprze samorozwiązanie Sejmu, ale nie teraz, lecz za 3-4 miesiące. Nie powinno być tak, że wybory parlamentarne przyćmią listopadowe wybory samorządowe – mówił Sawicki. Zaproponował on utworzenie „rządu zgody narodwej”
Zdaniem Sawickiego do czasu wyborach władze powinien sprawować „rzad zgody narodowej”. Sawicki zasugerował, że na czele takiego rządu mógłby stanąć Donald Tusk z Platformy Obywatelskiej.

Grzegorz Napieralski z SLD w rozmowie z Gazeta.pl powiedział, że dla jego partii najważniejsze jest żeby wybory odbyły się jak najszybciej, ale scenariusz proponowany przez PSL też jest do zaakceptowania – „byle tylko odsunąć bliźniaków od władzy”. Napieralski podkreślił, że teraz powinien nastąpić okres „sprzątania i uspokojenia”, a później powinien powstać rząd oparty na umowie spolecznej, ale bez PiS-u i LPR-u. Według polityka SLD ten rząd miałby trwać do wiosennych wyborów.

Jestem bardzo ciekaw, czy Kaczyńscy mają jeszcze jakieś karty w tej grze.

Reklamy

Komentarze 3 to “Proroctwa się sprawdzają”

 1. Geralt9 said

  Obawiam sie ze niewiele tych kart zostalo… Cicha koalicja PO-SLD-Samoobrona zyskuje wlasnie poparcie spoleczne dzieki usluznym mediom.

 2. kosmo said

  „Cicha koalicja PO-SLD-Samoobrona”

  Wy to macie fantazję (-:

 3. dawidbiel said

  Heh… jeszcze jedno proroctwo – tym razem moje z 28 sierpnia:
  http://dawidbiel.wordpress.com/2006/08/28/wsi-spokojna-wsi-wesola/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: