Stany nieustalone

Życie… nie mówcie mi o życiu

Proroctwo? Insynuacja?

Posted by Tomasz Płókarz w dniu 19 Wrzesień, 2006

Ciekawe, czy będzie pozew do sądu? Pewnie nie…

Jak Państwo pamiętacie, kilka tygodni temu tłumaczyłem, że p. Monika Olejnik na pewno odejdzie z reżymowej TVP – a dyskusje o godzinach emisji to tylko przykrywka dla prawdziwego celu odejścia. I mimo „przecieków”, że „porozumienie już-już zostanie zawarte” – odeszła. Obecnie z „Rzeczpospolitej” (49% udziałów ma III RP) odszedł p. Grzegorz Gauden – co też, oczywiście, nie ma nic wspólnego z szykowaną ustawą mającą zlustrować dziennikarzy pracujących w mediach publicznych.

– napisał JKM w 39 numerze Angory.

A ja czekam od dawna, żeby dziennikarze naprawdę przestali byc w Polsce świętymi krowami. Mierzi mnie ich bezkarność. Mam dość tej bandy skorumpowanych, głupich i kompletnie nie odpowiadających za nic pajaców.

Reklamy

Komentarze 2 to “Proroctwo? Insynuacja?”

  1. Olgierd said

    Generalizujesz.
    Czy lustracja obejmie także redaktorów „Zielonego Sztandaru” z l. 70-tych?

  2. Nie chodziło mi wyłącznie o lustrację, nawet nie głównie. Gdzie pracował Michalkiewicz, członkiem jakiej partii był JKM, kim był Marcin Wolski – to powszechnie wiadomo.
    Problemem demokracji, widocznym ostatnio szczególnie jaskrawo, ale nie od dziś istniejącym, jest to, że o działaniach, zamierzeniach, wypowiedziach polityków wyborcy dowiadują się wyłącznie za posrednictwem kilkudziesięciosekundowych zmiksowanych skrótów albo dosłownie kilkuzdaniowych tekstów w prasie. Wydestylować z tego pełną informację jest mniej wiecej tak samo trudno, jak z reklam kremu z wydzieliny ślimaka w telezakupach. O ile trzy władze lepiej czy gorzej kontrolują się wzajemnie, to ta czwarta – coraz bardziej wpływowa – w praktyce nie jest poddawana żadnej kontroli czy weryfikacji.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: