Stany nieustalone

Życie… nie mówcie mi o życiu

Nobile verbum czy drobne cwaniaczki?

Posted by Tomasz Płókarz w dniu 6 Wrzesień, 2006

Twardowski ku drzwióm się kwapił
Na takie dictum acerbum;
Diabeł za kuntusz ułapił:
„A gdzie jest nobile verbum?”

„Dziennik” w osobie Krzysztofa Stanowskiego pisze dziś, tj. w dniu meczu z Serbią, a świeżo po klesce z Finlandią, o swoim sensacyjnym odkryciu. Okazało się mianowicie, ze „Leo Benhakker pracuje na czarno”, ponieważ nieudacznicy z PZPN nie załatwili do tej pory w urzędzie pracy wszystkich głupich formalności związanych z zatrudnieniem obcokrajowca.

„Dziennik” zastanawia się więc, a właściwie niedwuznacznie sugeruje, żeby po nieuchronnie (jak się wydaje) przegranym meczu z Serbią po prostu odesłać Holendra do domu. Padają wyliczenia, ile to milionów można zaoszczędzić, argumenty, ze celem Holendra miał być sukces w eliminacjach do Mistrzostw Europy, i tak dalej, i tym podobne. Z drugiej strony, istnieje obawa przed sankcjami ze strony FIFA i UEFA, bo ten jeszcze nieważny w świetle polskiego prawa kontrakt może być ważny w świetle przepisów tych organizacji.

O sprawie wypowiadają się na łamach gazety między innymi Boniek, Tomaszewski (oczywiście), Lato, Fibak… Muniek Staszczyk, Kazik Staszewski…

A gdzie tu miejsce na zwykłe poczucie przyzwoitości, żeby już nie używać całkiem przestarzałego pojęcia honor?

Ten kontrakt, na uzgodnionych warunkach, należy formalnie „uprawomocnić” i dopiero wtedy – jeśli taka bedzie wola PZPN – negocjować jego wcześniejsze zakończenie. Strony są „po słowie”, a rozmowy o zmianie lub zakończeniu umowy musza być prowadzone z równych pozycji. Tak się powinni zachowywać dorośli, uczciwi ludzie. To kwestia zasad. Panie Stanowski, nie zachowuj się Pan jak drobny cwaniaczek.

Reklamy

Jedna odpowiedź to “Nobile verbum czy drobne cwaniaczki?”

  1. Ta duzyna i tak jest przegrana z tym czy innym trenerem. Byla przegrana juz po mistrzostwach swiata i nie wiem dlaczego wciaz sie walkuje to samo. Jakos niemcy moga zaryzykowac i robic nowa druzyne ale my nie, lepiej sie upierac przy starych i bezsensownych schematach. Szkoda nerwow panie… szkoda

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: