Stany nieustalone

Życie… nie mówcie mi o życiu

MTBF: 13 lat

Posted by Tomasz Płókarz w dniu 1 Wrzesień, 2006

Po 13 latach od poważnego błędu, popełniłem go drugi raz. Mianowicie: obejrzałem film zrobiony z książki, którą wcześniej przeczytałem. Wtedy był to “Jurassic Park” Stevena Spiielberga, nakręcony na podstawie książki Michalela Crichtona.
Książka była całkiem niezła, film… no cóż. Efekty specjalne zapierały dech w piersiach, fabuła w miarę trzymała się pierwowzoru, ale oczywiście dostosowano ją do przeciętnie rozwiniętego intelektualnie widza, czyli amerykańskiego nastolatka. W sumie mozna się było tego spodziewać.
Obiecałem sobie wtedy, że już nigdy… no i udawało się przez 13 lat dotrzymywać obietnicy. Dzisiaj zrobiłem ten sam błąd, co w 1993. Ciekawość zwyciężyła.

Obejrzałem film „Autostopem przez Galaktykę„. Byłem przekonany, że fantastyczna książka Douglasa Adamsa słabo nadaje się do ekranizacji, więc moje podejście do tego filmu było z góry bardzo sceptyczne. Mimo to, rozczarowanie było wielkie. Palanty z Hollywoodu zrobiły z tej fantastycznej powieści jakiś ni to romans, ni to komedię, nie trzymającą się kupy, a co do fabuły książki – w najlepszym razie można stwierdzić, że w filmie były jakieś nawiązania do niej. Rozumiem potrzebę skrótu przy ekranizacji. Tu jednak scenariusz został praktycznie całkowicie wymyślony i to wymyślony głupio. Po prostu szkoda gadać. Kto czytał i nie widział, niech nie ogląda, a kto nie czytał i nie widział… niech koniecznie przeczyta i też nie ogląda.

Ten film ma jednak plus: Zooey Deschanel, piękna* odtwórczyni roli Trillian.
* – znaczy: mnie się podoba. W moim typie jest, o.

Link do książki:

ed2k://|file|Adams.Douglas.Autostopem.przez.galaktyke.POLiSH.eBook-iMN.(osloskop.net).rar|140254|D4C7F8353D93ADCC3E867C41A7EB8A1C|/

Jeśli ktoś nie ma ochoty używać eMule, a chciałby tę książkę dostać – zapraszam do księgarni lub ewentualnie do podania swojego emaila w komentarzu do tej notki.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: